مروارید تاهیتی

نویسنده : طاهره طاهر ۱۹:۴۲:۱۹ ۱۳۹۸/۰۷/۰۵

مروارید تاهیتی
مروارید تاهیتی در عمل در تاهیتی ساخته نمی شود. مروارید های تاهیتی در عمل از تالاب Polynesia در فرانسه بدست می آیند و در واقع تاهیتی یک مرکز تجاری بزرگ برای فروش مروارید های تاهیتی است.
همچنین مروارید تاهیتی را با نام مروارید سیاه تاهیتی هم می شناسند. اما در واقع همیشه رنگ این نوع مروارید سیاه نیست (رنگ سیاه آن کمیاب است). رنگ آن می تواند در محدوده ی نقره ای تا خاکستری کمرنگ، تا سیاه بامجانی باشد.Hue های مختلفی هم در بالای رنگ اصلی دیده می شوند که برخی مواقع به شکل مایل به ارغوانی، مایل به سبز یا مایل به آبی دیده می شوند. رنگ های مختلف در مروارید تاهیتی بر اثر عبور نور از میان لایه های مروارید شکل می گیرند. مروارید های سیاه طبیعی به شکل بسیار کمیاب بدست می آیند. این نوع مروارید هنگامی که در زیر امواج ماوراء بنفش بررسی می گردند، مقدار ناچیزی Hue مایل به قرمز از خود نشان می دهند که مرواریدهای سیاه تقلبی این Hue را از خود نشان نمی دهند. اغلب مروارید های مورد استفاده در جواهرات به شکل کشت شده ایی یا رشد کرده میباشند و معمولاً آن ها را به نام مروارید های پرورشی می شناسند. مروارید های تاهیتی در صدف خوراکی Pinctada Margaritifera کشت می شوند. این صدف ها لبه های سیاه رنگی دارند و کاملاً بزرگ هستند و برخی مواقع در قطر به اندازه ی یک فوت یا بیشتر هم می رسند و آن ها مروارید های بزرگتری را در مقایسه با دیگر صدف ها تولید می کنند.
مروارید های تاهیتی در آب هایPolynesian در فرانسه کشت می شوند. اولین تجربه ی کشت در این آب ها در سال ١٩۶١در آب های مردابBora Bora انجام شد.
مروارید های تاهیتی بزرگتر از مروارید های پرورش یافته ی چینی و ژاپنی هستند. مروارید های تاهیتی معمولاً در محدوده اندازه ی ۸تا ١۶میلی متر می باشند. مروارید های بزرگ تر هم گران تر هستند. در نتیجه می توان گفت که مروارید های تاهیتی گران تر از مروارید های پرورشی چینی و ژاپنی هستند.
چند روش برای تشخیص مروارید تقلبی از مروارید واقعی وجود دارد. مروارید تقلبی رندگی کمرنگ و کدر دارد. مروارید های طبیعی یا مروارید های پرورش یافته ی تاهیتی علاوه بر دارا بودن یک ته رنگ دارایHue هم می باشند که اینHue می تواند مایل به آبی، مایل به ارغوانی یا مایل به سبز باشد. همچنین هر دو مروارید به نظر می آیند که با مته سوراخ شده اند. اگر ظاهر سوراخ ها گرد و غیر هموار باشند، احتمالاً مروارید از نوع تقلبی است که به شکل گروهی سوراخ شده اند. مروارید های واقعی به شکل تک به تک با مته سوراخ می شوند. در اضافه می توان گفت که وزن مروارید های تاهیتی از مروارید های تقلبی بیشتر است.
مروارید های تاهیتی نرم هستند و بنابراین می توانند به آسانی خراش یا ترک بردارند.

 
+1

درباره نویسنده

طاهره طاهر

طاهره طاهر

مدیر وب سایت و صاحب برند تاهیتی - کارشناسی ارشد رشته مهندسی نرم افزار، دارای 8 سال سابقه کار در حوزه فناوری اطلاعات و طراحی سایت و همچنین 4 سال سابقه کار در حوزه جواهرات، سنگ درمانی و جذب انرژی سنگ ها

مطالب مرتبط